12:10 / 29.10.2022

Zmiany w kursowaniu autobusów i organizacji ruchu wokół cmentarzy w Radomiu.W weekend przed 1 listopada i we Wszystkich Świętych wybrane autobusy będą kursowały częściej. Będą uruchomione także specjalne linie, którymi dojedziemy do radomskich nekropolii. 

Już od soboty 29 października przed Wszystkimi Świętymi Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadza zmiany w komunikacji. Będą dodatkowe linie, ale też więcej kursów autobusów dojeżdżających do cmentarzy. 

Także kierowcy powinni liczyć się z inną organizacją ruchu, niektóre ulice będą zamknięte, na innych będzie ruch jednokierunkowy. Jak jeździć po Radomiu od soboty 29 października do wtorku 1 listopada? Zobacz mapki i przeczytaj komunikaty.

Jak co roku przed 1 listopada i we Wszystkich Świętych Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zmienia organizację ruchu wokół cmentarzy na Firleju i przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. 

Aby zapewnić bezpieczeństwo część ulic zostanie zamknięta dla samochodów, na innych wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Uprzywilejowane będą autobusy miejskie.

Będą też tradycyjnie uruchomione specjalne linie, którymi będzie można dojechać z cmentarza przy ulicy Limanowskiego na Firlej.

Obiektywnie.info.pl przypomina, że we wtorek 1 listopada wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu będzie można jeździć za darmo.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w dniach od 29 października do 2 listopada 2022 roku, a także w organizacji ruchu kołowego w okolicach cmentarzy w dniach od 30 października do 1 listopada 2022 roku.

W dniu 1 listopada będzie uruchomiona linia przyspieszona CM, łącząca cmentarze na Borkach i na Firleju (kursy co pięć minut). Trasa: Maratońska, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (powrót Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót Wałową, Lekarską, Tochtermana), Malczewskiego, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Ofiar Firleja (powrót Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza). Na trasie tej linii obowiązują tylko wybrane przystanki!

Zostaną też uruchomione dodatkowe linie do cmentarza na Borkach - do ulicy Maratońskiej: C9 z Prędocinka (29-30 października i 1 listopada) i C15 z Janiszpola (tylko 1 listopada). W tym rejonie będą również jeździć autobusy stałych linii miejskich 1, 7, 8, 12, 13, 14, 16, 17 i 18 (dla linii 1, 16 i 17 będzie w dniach od 30 października do 1 listopada obowiązywał objazd ulicami Tytoniową i 1905 Roku).Dojazd do cmentarza na Firleju, oprócz wspomnianej wyżej linii CM, zapewnią także autobusy linii 4 (29 października i 2 listopada w godzinach około 9:00-17:00, a 30-31 października i 1 listopada przez cały dzień objazd ulicami Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja, a powrót Ofiar Firleja i Warszawską) oraz 13 (1 listopada do około 20:00 dojazd ulicami Mieszka I i Ofiar Firleja, a powrót Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza i Mieszka I; 29-31 października i 2 listopada w godzinach około 9:00-17:00 podobnie, ale z wahadłowym podjazdem przed szpital na Józefowie). Autobusy będą mieć większe częstotliwości. W dniu 1 listopada będzie też uruchomiona dodatkowa linia C4 z ulicy Żeromskiego na Firlej.

Od strony ulicy Witosa dojazd zapewnią autobusy linii 12 i 21 (od 30 października do 1 listopada dojazd Warszawską, Aleksandrowicza, Mieszka I i Witosa na Wincentów lub do przystanku Witosa / Cmentarz, a powrót Witosa i Warszawską; tylko 1 listopada w godzinach około 8:30-16:30 linia 21 nie będzie jeździć ulicą Klwatecką). Autobusy będą mieć większe częstotliwości. W dniach 29-30 października i 1 listopada zostanie też uruchomiona linia dodatkowa C21 (z Gołębiowa I do przystanku Witosa / Cmentarz). Obsługę końcowego odcinka ulicy Witosa zapewni 1 listopada linia zastępcza Z21, kursująca od przystanku Warszawska / Rondo przez pętlę Wincentów i pętlę Wólka Klwatecka (jeden przystanek końcowy).

Dojazd w pobliże cmentarza w Cerekwi zapewni linia 8. Autobusy będą większością kursów w dniu 1 listopada jeździły od ulicy Wolanowskiej przez Wapienną do tymczasowego przystanku przy stacji wodociągowej. Pozostałe kursy będą na Kierzków. Częstotliwość będzie większa. Tego dnia dojazd do cmentarza w Kiedrzynie zapewni linia 24 (większość kursów będzie wtedy do Małęczyna Nowego).

ORGANIZACJA RUCHU

W dniach od 30 października do 1 listopada ulica Limanowskiego będzie zamknięta od Maratońskiej do Tytoniowej. Zamknięte będą też ulice Chopina, Obrońców, Kurpiowska, Ordona, Kujawska i Hutnicza. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył tylko mieszkańców tych dróg (w przypadku ulicy Obrońców także pojazdów z zezwoleniem ZUK). Ulica Dębowa od Limanowskiego do parkingu będzie drogą jednokierunkową (podobnie będzie od Maratońskiej do Stasieckiego, ale tam z wyjątkiem autobusów). Uwaga! Prawie cała ulica Tytoniowa zostanie objęta zakazem zatrzymywania się ze względu na konieczność zapewnienia przejazdu autobusom.

Dojazd do cmentarza na Firleju będzie możliwy od 30 października do 1 listopada jedynie od strony ulicy Warszawskiej (w drugim kierunku będą mogły jeździć tylko autobusy miejskie)! Południowe pasy ulic Ofiar Firleja (od Warszawskiej do Mieszka I) i Witosa (od Warszawskiej do przedłużenia Mieszka I) będą przeznaczone dla pojazdów indywidualnych. Podobnie będzie też na ulicy Mieszka I (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy). MZDiK apeluje do kierowców prywatnych aut, żeby nie jechali przez Józefów do trasy nr 735, bo będą zawracani tam przez policję. Funkcjonariusze będą wpuszczali w ulice Mieszka I (na północ od ronda) i Aleksandrowicza (na zachód od pętli autobusowej) tylko autobusy i inne uprzywilejowane pojazdy.
Zakaz ruchu (oprócz mieszkańców) będzie obowiązywał na ulicy Gombrowicza. Uwaga! Nowe parkingi od północnej strony cmentarza komunalnego będą zlokalizowane na ulicach Wielogórskiej i Wincentowskiej (wjazd tylko od ulicy Witosa).

Obiektywnie.info.pl przypomina, że we wtorek 1 listopada wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej w Radomiu będzie można jeździć za darmo.

Na ulicach Warszawskiej (przy cmentarzu prawosławnym) i Kozienickiej (przy cmentarzu w Rajcu Szlacheckim) obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Miejsca postojowe będą tam odpowiednio obok cerkwi prawosławnej oraz przy ulicy Północnej.