12:03 / 27.03.2022

Projekt powstania 70-METROWYCH BUDYNKÓW w centrum Radomia

©Urząd Miejski

-Teren pomiędzy ulicami Malczewskiego, Kelles-Krauza i Galileusza ma się stać reprezentacyjną częścią Radomia. To obszar, na którym mogłyby się pojawić najwyższe budynki w mieście - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Radosław Witkowski.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie przedstawiony projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Malczewskiego”.

- Zależy nam na uporządkowaniu tej przestrzeni i otwarciu na potrzeby inwestycyjne. Poszukujemy terenów, na których można zlokalizować tzw. „wysokościowce” i jednym z nich wydaje się właśnie obszar pomiędzy ulicami Malczewskiego, Kelles-Krauza i Galileusza. Procedura planistyczna, którą teraz rozpoczynamy ma w efekcie dać przedsiębiorcom możliwość realizacji tego typu inwestycji - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Podczas konferencji prasowej została zaprezentowana wizualizacja terenu w obrębie ulic Malczewskiego, Kelles-Krauza i Galileusza

- To oczywiście nie są jeszcze konkretne rozwiązania, lecz materiał poglądowy, który daje wyobrażenie, jak ten teren w świetle nowego miejscowego planu mógłby wyglądać. Możemy tu sobie wyobrazić budynki o wysokości około 70 metrów. To ograniczenie wysokościowe związane z funkcjonowaniem lotniska - dodaje prezydent.