14:06 / 05.06.2018

Entuzjastyczne powitanie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Takiego powitania jeszcze nie miała powracająca ze ZŁOTEM i Najwyższym TROFEUM Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia.

Dzisiaj w południe powróciła z Włoch do Zwolenia  Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia.

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Entuzjastyczne powitanie na placu Komendy Powiatowej PSP w Zwoleniu powracającej w dniu 5 czerwca (w południe) z Włoch Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miasta Zwolenia, zgotowali rodzice, samorządowcy z Bogusławą Jaworską - Burmistrzem Zwolenia, Waldemarem Urbańskim - starostą zwoleńskim oraz koleżanki, by uroczyście podziękować Młodzieżowej Orkiestrze Dętej za wielki sukces jaki odniosła w Giulianova we Włoszech.


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Głos w trakcie powitania zabrała Bogusława Jaworska,  natomiast w imieniu  głównych aktorów włoskiego widowiska Piotr Bąbolewski i Natalia Anna Wieczerzyńska.

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Podczas odbywającym się XIX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Giulianova zdobyła Grand Prix Festiwalu oraz zajęła pierwsze miejsce w mustrze paradnej na Festiwal International Bande Musical & Majorettes w Giulianova WŁOCHY. Na przestrzeni 19 lat po raz pierwszy od początku historii festiwalu jury przyznało nagrodę główną polskiej orkiestrze. 


©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Był tort, transparenty, szampan, mnóstwo kwiatów, oraz łzy radości na twarzach rodziców. 

- "Jadą, wjeżdżają" powiedziała jedna z matek oczekująca na swoją córkę. Z głośnika wydobywa się muzyka. Rozwinięto transparent wykonany przez rodziców z napisem "WITAMY ZWYCIĘŻCÓW ZMOD" z pomalowanymi trąbkami.

©Małgorzata Lepa 

Niemilknące brawa i okrzyki  "Dziękujemy, dziękujemy"

©Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Spontaniczna akcja rodziców i samorządowców była miłym zaskoczeniem dla wszystkich dzieci z orkiestry i nie tylko, również zaskoczona była Natalia Anna Wieczerzyńska - Dyrektor Dom Kultury w Zwoleniu, Piotr Bąbolewski - kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej miasta Zwolenia, Angelika Toporek - tamburmajorka. 

©Małgorzata Lepa 

Podczas dzielenia tortem przez Bogusławę Jaworską - Burmistrz Zwolenia przeprowadziliśmy mały wywiad z rodzicami.

Pani Edyta powiedziała - "O zwycięstwie dowiedziałam się z internetu, oglądałam transmisje na żywo, a wrażenia niesamowite, wielki sukces naszych dzieci, dyrygentów, należą im się wielkie gratulacje" 

Natomiast Pani Krzysztofa mama Kingi wzruszona mówiła - "Od pierwszego występu, które oglądaliśmy na żywo, aż do finału i teraz. Jestem szczęśliwa i dumna, brak słów podziękowania dla nich. Brakuje mi słów, aby ogarnąć to co oni nam dali przeżyć i cały czas to wszystko przeżywamy. Wielkie słowa podziękowania dla Pana Bąbolewskiego, dla Pana Chwalińskiego, dla Angeliki, dla wszystkich. Ciężko teraz wymieniać, a przede wszystkim dla tych dzieciaków. O jejku jak one chodziły, tak równo jak wojsko"

Zmęczone i jednocześnie szczęśliwe dzieciaki nie kryły zdumienia na widok przybyłych rodziców. - Nie licząc emocji, jakie zapewniło zdobycie TROFEUM i zdobycie pierwszego miejsca.

Niech ta chwila wzruszenia, radości pozostanie na zawsze.
Adam Dziedzic
Warto przeczytać !!! (Naciśnij na zdjęcie)