21:08 / 07.08.2019

DZIWACZKA GUZOWSKA - Nowy teledysk Młodzieżowego Zespołu Ludowego GUZOWIANKI na You Tube.


Młodzieżowy Zespół Ludowy „Guzowianki” nagrał nowy teledysk do piosenki "Dziwaczka Guzowska". Premiera odbyła się 5 sierpnia na kanale You Tube.

Do nagrania piosenki "Dziwaczka Guzowska" zespół zaprosił wielu gości. Jednym z nich to Sebastian Wątroba znany aktor m.in z serialu W11, jak również bohaterów ostatnich teledysków z całego okresu działalności zespołu.

Guzowianki

Teledysk jest zwieńczeniem 5 lecia działalności zespołu. 

Za video odpowiada Rafał Sadowski, który od początku dba o wizualną i marketingową działalność zespołu z PR Studio, a dzięki gościnności Pana Dyrektora Mariusza Masnego zdjęcia do tego video były kręcone w Muzeum Wsi Kieleckiej, który idealnie pasuje do folkowego klimatu.  
       
"Dziwaczka Guzowska" to utwór tradycyjny, Melodia pochodzi z regionu wielkopolskiego, Aranżacją muzyczną zajęła się Wioleta Fijałkowska w inspiracji SUTARI , tekst napisał Marek Mioduszewski. Nagrania odbywały się u Kamila Gorazińskiego z muzykami Bursów oraz Kapeli ze Wsi Guzów.

Serdecznie zapraszamy na portal YOUTUBE https://www.youtube.com/watch?time_continue=213&v=v2U12qM79xs

Zespół ma na swoim koncie już kilka autorskich Milionowych utworów. Czerwone Jagody - 4 mln wyświetleń, Na Jarmarku i Smagły po 1 milion wyświetleń. 

Zespół powstał w 2014 roku i składał się głównie z uczniów i absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie.
Teraz Guzowianki nie tylko śpiewają ale i uczą najmłodsze pokolenie zarażając je ludowymi brzmieniami oraz rozwijaja muzyczne talenty. 

Zespołowi przygrywa Kapela Bursów z Guzowa, którzy są zdobywcami wielu nagród i przeglądów muzycznych, oraz stworzona na potrzeby zespołu Kapela ze Wsi Guzów w której skład wchodzą młodzi muzycy grajacy w zespole Guzowianki. 

Audio powstało dzięki wsparciu Starosty Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego.