22:06 / 14.06.2019

Dzieci z Radomia zakończyły przygodę z programowaniem gier organizowanych przez Fundację Girls Code Fun.


Girls Code Fun Lab to miejsce w Radomiu, gdzie dzieci mogą bezpłatnie zdobywać umiejętności cyfrowe z naciskiem na programowanie komputerowe.
Niedawno zakończyły się czwarta edycja bezpłatnych warsztatów programowania dla dzieci w Radomiu, prowadzonych przez Girls Code Fun. 
Zawód przyszłości? Programista. A swoich szans w programowaniu - bezpłatnie - spróbowało już niemal 100 dzieci z Radomia w wieku między 8 a 12 lat!
Właśnie zakończyły się warsztaty programowania gier - 2 grupy 15 osobowe młodych radomian bezpłatnie przeżyło fantastyczną przygodę. Semestr intensywnych spotkań nauki połączonej z zabawą mają za sobą podopieczni świetlicy Stowarzyszenia Nowe Perspektywy oraz grupa dziewczynek, które przeszły pozytywnie proces rekrutacji do projektu. -Rozwój umiejętności cyfrowych to nasz priorytet. mówi Anna Osowska -Jako fundacja stawiamy na rozwój kompetencji technologicznych wśród kobiet. Wraz ze sponsorem wywodzącym się z naszego miasta, firmą Znany Lekarz, prowadzimy zajęcia również w świetlicach socjoterapeutycznych.

Świetlice zainteresowane współpracą Anna Osowska zaprasza do kontaktu, a jednocześnie zdradza, że dzięki Sponsorowi, już w te wakacje, planują zorganizować tygodniowy bootcamp wakacyjny dla nowej grupy dziewczynek.

-Rodziców zainteresowanych wartościową przygodą dla swoich córek także zachęcam do kontaktu. Dzięki temu nie ominie ich rekrutacja. - dodała Anna Osowska, koordynator projektu z Fundacji Girls Code Fun.
Warsztaty programowania z Fundacją to nauka samodzielnego podejmowania decyzji, ale także współpracy w grupie. 
Każde zajęcia to nowa przygoda z programem Scratch. Ankiety wyraźnie pokazują, że uczestnikom zajęcia się bardzo podobają. Warsztaty zakończyły się prezentacją gier i wręczeniem certyfikatów. Radość dzieci - nieoceniona.