20:04 / 04.04.2019

Dwa koncerty, wystawa instrumentów i OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ORKIESTR DĘTYCH w Radomiu 5-7.04.2019Miło nam poinformować o zbliżających się wydarzeniach w Radomiu.
I Ogólnopolska Konferencja Orkiestr Dętych - RADOM 2019
Wystawa Instrumentów Muzycznych i Akcesoriów
Koncert Inauguracyjny I Ogólnopolskiej Konferencji Orkiestr Dętych - RADOM 2019
Koncert Finałowy I Ogólnopolskiej Konferencji Orkiestr Dętych - RADOM 2019 


REPOR 'MAGDALENA 2019' | Clausura del Festival Internacional de Música de Festa | 31/03/2019 Występ GRANDIOSO (od 59'30)

W dniach 05-07 kwietnia 2019 odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Orkiestr Dętych - RADOM 2019 w ramach której odbędą się wykłady, warsztaty, prezentacje dotyczące świata orkiestr dętych. Nie zabraknie także koncertów oraz wystaw instrumentów dętych, perkusyjnych i akcesoriów muzycznych.
W konferencji weźmie udział ponad 50 osób, dyrygentów z całej Polski oraz dwaj goście zagraniczni z Niemiec i Łotwy reprezentujący największe na świecie stowarzyszenia orkiestr WAMSB i WASBE (World Association of Marching Show Bands i World Association of Symphonic Bands and Ensembles). 

Założeniem Konferencji jest sieciowanie zespołów i organizacji, podnoszenie poziomu wykonawczego orkiestr i dyrygentów, a także stworzenie platformy do wymiany myśli i poglądów.
Konferencja potrwa 3 dni, w piątek i sobotę (5-6 kwietnia) odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu, a w niedzielę 7 kwietnia przeniesie się do Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.
Udział w konferencji jest płatny. 

W dniach 5-6 kwietnia w godzinach 12-18 w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu odbędzie się ponadto Wystawa Instrumentów Muzycznych i Akcesoriów - w 4 salach zaprezentowane zostaną instrumenty i akcesoria światowych marek. Wstęp wolny.
Organizator:
Stowarzyszenie Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Grandioso
Partnerzy:
Młodzieżowy Dom Kultury im. H.Stadnickiej w Radomiu
Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu
Towarzystwo Muzyczne w Radomiu
Patronat Honorowy nad I Ogólnopolską Konferencją Orkiestr Dętych - Radom 2019 sprawują:
Marszałek Województwa Mazowieckiego
Prezydent Miasta Radomia 

Koncert Inauguracyjny I Ogólnopolskiej Konferencji Orkiestr Dętych - RADOM 2019
Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 05.04.2019 g 18:00 w Sali 102 w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu ul Słowackiego 17
Podczas koncertu wystąpią:
Big Band ZSM Radom pod dyr. Dariusza Krajewskiego
oraz
Sekcja Wokalna przygotowana przez Piotra Markowskiego
W programie usłyszymy standardy muzyki rozrywkowej m.in. In the Mood, Gdzie Ci mężczyźni, New York New York i inne.
Wstęp płatny- 15 złotych. 
Bilety do nabycia w MDK w Radomiu i na stronie biletyna.pl Koncert Finałowy I Ogólnopolskiej Konferencji Orkiestr Dętych - RADOM 2019
Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 07.04.2019 g 18:00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu ul. 25 czerwca 70
Podczas koncertu wystąpią:
Orkiestra Grandioso pod dyr. Dariusza Krajewskiego
oraz
Natalia Brandt - fortepian
W programie  m.in.
Richard Addinsell - Koncert Warszawski w opracowaniu na fortepian i orkiestrę dętą
Sergejs Austris Universs - Suita Kurzeme  części 3 i 4 - utwór łotewskiego kompozytora nawiązujący do tamtejszych tradycyjnych melodii i krajobrazów.
Stanisław Moniuszko - Uwertura fantastyczna „BAJKA“ - kompozycja pojawia się w repertuarze Orkiestry Grandioso nie po raz pierwszy, tym razem jest nawiązaniem do Roku Stanisława Moniuszki obchodzonego w 2019 roku.
Ponadto nie zabraknie charakterystycznych dla orkiestry występów mażoretek, oraz energetycznych utworów muzyki rozrywkowej.
Wstęp płatny- 15 złotych.  
Bilety do nabycia w MDK w Radomiu i na stronie biletyna.pl 


Podczas koncertu będzie prowadzona sprzedaż cegiełek oraz zbiórka do puszek na rzecz Orkiestry Grandioso - na zakup nut, strojów i wyjazdy na konkursy i festiwale.

Dariusz K. Krajewski
Dyrygent Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej GRANDIOSO
Prezes Stowarzyszenia RMO GRANDIOSO