22:07 / 04.07.2018

DREWNIANY MOSTECZEK - Premiera nowego teledysku WOLANIANEK GCK w Wolanowie

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 4 lipca 2018 o godzinie 17.00 miał premierę najnowszy teledysk Młodzieżowego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "WOLANIANKI" pt. "Drewniany mosteczek"
Tym razem podczas premiery teledysku pt. „Drewniany mosteczek” -  nowość od „Wolanianek” mogli zobaczyć wszyscy goście zebrani w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Na premierę przybyło wielu gości wśród nich: władze gminy na czele z Adamem Gibałą - wójtem Wolanowa, Marek Mioduszewski autor tekstu drewnianego mosteczka , Andrzej Przybylski - emisja głosu dyrektor PSP w WOLANOWIE , rodzice oraz fani zespołu.

Zacnych gości powitała Pani Barbara Waśkiewicz założycielka zespołu, jednocześnie zaprosiła do obejrzenia  najnowszego teledysku pt. "Drewniany mosteczek".  

Studio nagrań: Jaskinia Dźwięku, Realizacja: PS Video Merc.

 Po premierze były oklaski i uśmiech na twarzach oglądających. Następnie na żywo "Wolanianki" zaśpiewały ludową piosenkę.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Zadowolony z teledysku Adam Gibała - Wójt Wolanowa złożył od siebie, od Rady Gminy serdeczne podziękowania dla opiekunów, dla wszystkich związanych nauką śpiewu, dla tych młodych dziewcząt "Wolanianek" mówił "tyle przyjemnych wrażeń, tyle zadowolenia, że brak mi słów podziękowania. Gratuluję jeszcze raz i życzę, aby przynajmniej 80 procent zostały artystkami".

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Młodzieżowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "WOLANIANKI"  powstał w 2009r. jako Szkolny zespół "Wolanianki" Liczył wraz z solistką i dwoma akordeonistami 25 uczniów PSP i PG z Wolanowa. Od początku opiekę nad nim sprawują p. Barbara Waśkiewicz i p. Barbara Siuda. Obecnie w zespole śpiewa ponad 60 dziewcząt. Ma wiele osiągnięć w kraju i zagranicą. Wydał dwie płyty:  Pierwsza to piosenki ludowe,  druga piosenki patriotyczne . Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu 2017roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie, zespół miał okazję zaprezentować swój pierwszy teledysk do utworu “Pościłabym w piątki, pościłabym w środy”.
Młodzieżowy Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "WOLANIANKI" w dniu 14 stycznia 2018 zajął pierwsze miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych i specjalną nagrodę za najpiękniej zaśpiewaną kolędę na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

Adam Dziedzic