11:01 / 29.01.2022

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU otrzymała firma PHUB ŁUCZ-BUD Sp. z o. o.W sobotę wieczorem 29 stycznia 2022 r. w Pałacu Lubomirskich w Warszawie odbyła się Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XXX edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu. Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursie Lider Polskiego Biznesu 2020. Najlepsi polscy przedsiębiorcy zostali uhonorowani Nominacjami i Złotymi Statuetkami. Laureaci z lat ubiegłych, którzy utrzymali swoją pozycję rynkową odebrali Diamenty do Złotej Statuetki.Wydarzenie miało formę hybrydową – dla Nominowanych i Laureatów stacjonarnie w Pałacu Lubomirskich, pozostałych gości zaproszono na transmisję telewizyjną w Biznes24 oraz transmisje online – na Facebooku BCC oraz YouTube BCC.


Odtwarzacz wideo od: YouTube (Zasady zachowania poufności informacji, Warunki)

Galę rozpoczął Roman MłodkowskiPrzywitał gości i zainaugurował pierwszą część uroczystości, którą było wręczenie pierwszej kategorii nagród – Diamentów do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Głos zabrała Grażyna Majcher-Magdziak, Członek Rady Dialogu Społecznego z ramienia przedsiębiorców, Założyciel BCC, Członek jury konkursu:

– Na ocenę firm ubiegających się o tytuł Lidera Polskiego Biznesu składają się nie tylko parametry finansowe, chociaż to jest kluczowe. Jest oceniana polityka zatrudnienia, to, jak firmy sobie radzą w realiach, w jakich funkcjonują. Oceniamy politykę rozwojową, czy rozwój idzie w kierunku innowacyjnych technologii, a może w kierunku znanych rozwiązań. Oceniamy politykę środowiskową i politykę socjalną. Suma tych ocen decyduje o nominacjach i wreszcie o przyznaniu samych nagród. W tym roku firmy aplikujące o ten tytuł miały jeszcze jeden istotny czynnik, z którym musiały sobie radzić – pandemia Covid-19. Dlatego to nie liderzy polskiej gospodarki – to herosi polskiej gospodarki – mówiła Grażyna Majcher-Magdziak.

Diamenty nagrodzonym wręczyli Założyciel BCC gen. Leon Komornicki oraz Wiceprezes BCC, Dyrektor Instytutu Interwencji Gospodarczych BCC Emil Muciński.

DIAMENT DO ZŁOTEJ STATUETKI LIDERA POLSKIEGO BIZNESU otrzymała radomska firma PHUB “ŁUCZ-BUD” Sp. z o. o.O firmie 
PHUB “ŁUCZ-BUD” Sp. z o. o. jest firmą z 30 letnią tradycją. Lata działalności firmy sukcesywnie owocowały stałym poszerzaniem oferty jak i grona partnerów biznesowych. Główną działalnością Spółki jest budownictwo ogólne związane ze wznoszeniem obiektów budowalnych. Ofertę handlową stanowią usługi w zakresie robót budowlanych w systemie generalnego wykonawstwa. Spółka podejmuje nowe wyzwania, budując wizerunek w charakterze wykonawcy inwestycji mieszkaniowych, sklepów wielkopowierzchniowych, hoteli, biur oraz obiektów przemysłowych.
W portfolio firmy znajdują się realizacje na terenie całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem aglomeracji warszawskiej, miasta Radomia i Kielc. Inwestycje są koordynowane przez biura regionalne działające na terenie Warszawy i Radomia.
Firma Łucz-Bud to przede wszystkim zgrany i szanujący się nawzajem zespół. W chwili obecnej naszą załogę tworzy ponad 120 osób, z czego znacząca większość, to wysoko wyspecjalizowany nadzór budowlany - w tym pracownicy działu handlowego i ofertowania, działu finansowego oraz prawnego.
Kolejne etapy rozwoju firmy na przestrzeni 30 lat funkcjonowania umożliwiają obecnie zaoferowanie klientom kompleksowych rozwiązań w zakresie budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.
Głównym celem PHUB “ŁUCZ-BUD” jest ciągły wzrost jakości świadczonych usług, przy pomocy wysoko wykwalifikowanej kadry, w oparciu o najwyższe standardy zarządzania, bo tylko wówczas istnieje możliwość zaoferowania usług idealnie dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta.Tematem drugiej części Gali Liderów Polskiego Biznesu była teraźniejszość, czyli ostatnie dwa lata naznaczone pandemią COVID-19, czas transformacji technologicznej i cyfryzacji. Nagrody w drugiej kategorii – Statuetki dla Liderów Polskiego Biznesu wręczyli Założyciel BCC, Członek jury konkursu Grażyna Majcher-Magdziak i Wiceprezes BCC, Dyrektor Generalny Maciej Owczarek.

Zdobywcy Statuetek Lidera Polskiego Biznesu 2020

Kolejnym punktem było wręczenie dyplomów „Nominacji” (dla tych firm, które były Nominowane do Statuetki, ale jej nieotrzymały).

W czasie tegorocznego wystąpienia Marek Goliszewski podkreślał, że od momentu założenia BCC minęło 30 lat, czyli cała epoka. – Misja BCC pozostała ta sama – prywatny przedsiębiorca ma być numerem jeden w gospodarce rynkowej. Ciągle o tym przypominamy. Walka opiera się na was, przedsiębiorcach, dziękujemy za to. Dziś Polski Ład, który rodzi bezwład, konflikty z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi – wszystko to, stawia nam nowe wyzwania, podołamy im, bo przyszłość należy do nas – zapewnił Prezes BCC Marek Goliszewski.

O Konkursie
Business Centre Club popierając przedsiębiorczość i gospodarkę rynkową organizuje ogólnopolski konkurs „Lider Polskiego Biznesu”, którego zadaniem jest wyróżnianie i nagradzanie firm i ich szefów, osiągających najlepsze wyniki ekonomiczne i wyróżniających się zaangażowaniem w rozwój gospodarczy kraju, przestrzegających zasad etyki prowadzenia biznesu oraz prowadzących działalność społeczną i charytatywną.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: 
w pierwszym firmy starają się o Nominację i Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu
w drugim Laureaci Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu z lat ubiegłych starają się o Diament do Złotej Statuetki.
Konkurs ma charakter ogólnokrajowy, cieszy się nieprzerwanie od 1991 roku zainteresowaniem przedsiębiorców, a dzięki zainteresowaniu mediów otrzymanie nagrody koncentruje uwagę opinii publicznej na firmie i jej produktach. Udział w konkursie jest przywilejem Członków Business Centre Club.