18:06 / 04.06.2019

Członkowie Kapituły nagrody gospodarczej GRANITOWY TULIPAN oceniały firmy nominowane.

©Obiektywnie.info.pl # Adam Dziedzic

W dniu 3 czerwca 2019 r w Sali Konferencyjnej Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej przy ul. Rwańska 7 w Radomiu odbyło się spotkanie w pełnym składzie Kapituły do tegorocznej prestiżowej nagrody gospodarczej "GRANITOWY TULIPAN". 
Przypomnijmy SKŁAD KAPITUŁY:
Łukasz Białczak Prezes IP-H ZR - Przewodniczący Kapituły, Katarzyna Kalinowska Wiceprezydent Miasta Radomia, Urszula Miśkiewicz Dyrektor biura IP-H ZR - Sekretarz Kapituły. Członkowie Kapituły dr Maria Gagacka adiunkt w Katedrze Nauk Społecznych UTH w Radomiu, Katarzyna Russ Członek Zarządu IP-H ZR, Katarzyna Wielocha Wiceprezes Zarządu IP-H ZR, Przemysław Balmowski Członek Zarządu IP-H ZR, Roman Najduchowski Członek Zarządu IP-H ZR, Jan Stańczyk Członek Zarządu IP-H ZR, Janusz Trojanowski Wiceprezes Zarządu IP-H ZR, Jan Mazurkiewicz Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Enea Wytwarzanie Sp. z o.o., Piotr Półtorak Dyrektor mBank Biuro Korporacyjne w Radomiu, dr inż. Zbigniew Siemiątkowski Kierownik Zakładu Technologii Mechanicznej UTH w Radomiu.

KAPITUŁA spotkała się aby ocenić  nominowane przedsiębiorstwa, które od 20 czerwca wizytowała. 
Podczas trwania odwiedzin, Członkowie Kapituły szczegółowo ocenili warunki pracy, nowatorskie rozwiązania, jakość produktów czy inwestycje potwierdzając, że przedsiębiorstwa z Regionu Radomskiego rozwijają się w zdumiewającym tempie i skutecznie radzą sobie na rynku.

Wizytacje odbyły się we wszystkich firmach nominowanych tj: 

NOMINOWANI w kategorii DEBIUT ROKU.
Eliomed Gabinet Terapii Naturalnych.
Firma specjalizuje się między innymi w skutecznych terapiach infekcji odkleszczowych, bakteryjnych, alergiach i nietolerancjach pokarmowych oraz w innych terapiach zaburzeń metabolizmu. Gabinet dysponuje specjalistycznym sprzętem, co pozwala mu oferować pomoc w wielu problemach zdrowotnych. Odpowiednia terapia jest dobierana indywidualnie dla każdego, na podstawie testów Vega , badań laboratoryjnych, przeprowadzonego wywiadu i ocenie stanu organizmu. 
Restaurant &Cafe Lisia Nora
Restauracja połączona z kawiarnią, Serwuje tradycyjne dania polskiej kuchni w nowoczesnej odsłonie.
Idealne miejsce na brunch, lunch i domowy obiad z domowym deserem według własnych receptur. Specjalność firmy to Latte Art. 
Freedom Akademia Językowa
Firma oferuje kursy językowe:angielski, niemiecki, hiszpański, włoski i rosyjski dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Akademia ,poza zajęciami językowymi w trakcie roku szkolnego, organizuje dla swoich uczniów warsztaty językowe, które zabierają ich w podróż po tradycjach i zwyczajach innych krajów. Firma aktywnie wspiera akcje charytatywne. 

NOMINOWANI w kategorii Firma Roku - FIRMA MAŁA:
UTS Logistics.
UTS Logistics jest firmą transportową, który łączy wiedzę z zakresu transportu z nowoczesnymi metodami prowadzenia działalności. Firma dysponuje kilkoma nowymi autami ciężarowymi, które spełniają wszystkie wymogi w zakresie ochrony środowiska (Euro 6). Firma korzysta z najnowszych narzędzi wspomagających zarządzanie transportem i spedycją. 
Auto Black System
Firma powstała w 2017 roku jako niezależny serwis samochodowy z szerokim spektrum usług. Celem firmy jest świadczenie usług naprawy i pojazdów na najwyższym poziomie. W ofercie firmy znajdują się między innymi takie usługi takie jak: mechanika pojazdowa, wynajem samochodów użytkowych, samochody zastępcze dla klientów warsztatu, serwis klimatyzacji oraz wymiany opon. 
Chilli Consulting- doradztwo biznesowe.
Firma świadczy profesjonalne usługi doradcze z zakresu działań proinnowacyjnych i strategicznych na rzecz przedsiębiorstw, głównie z sektora MŚP. Celem działalności Spółki jest m.in. efektywne połączenie i wykorzystanie potencjału rozwojowego osób, przedsiębiorstw, uczelni wyższych, jednostek naukowo-badawczych oraz Instytucji Otoczenia Biznesu. 
KMP edukacja
Firma świadczy usługi w zakresie szkoleń zawodowych. W strukturach ośrodka działa Akademia UDT w ramach której certyfikowani wykładowcy prowadzą między innymi szkolenia dla operatorów urządzeń transportu bliskiego, takich jak suwnice, wózki jezdniowe, podesty ruchome. Organizowane są także kursy spawalnicze. Atutem firmy jest własna spawalnia z indywidualnymi kabinami spawalniczymi oraz sprzęt Kempi na którym kursanci poznają tajniki sztuki spawalniczej. 

NOMINOWANI w kategorii Firma Roku - FIRMA ŚREDNIA:
Piekarnia WACYN
Piekarnia WACYN została założona w 1990r przez Ewę Brzezińską i Andrzeja Karczewskiego. Firma prowadzi produkcję pieczywa opartą na starych zdrowych technologiach to znaczy przy użyciu rozczynu i zakwasów, utrzymując wysokie standardy jakości produkcji pieczywa. W ofercie firmy znajdziemy: pieczywo pszenne, pszenno-żytnie, żytnie oraz wyroby cukiernicze. 
P.H.U. EMAR Mariusz Wójcicki.
Firma działa od 2001 roku. Posiada zaplecze transportowe, dzięki czemu oferuje kompleksowe usługi ogólnobudowlane oraz wszelkiego rodzaju prace ziemne i drogowe. Potwierdzeniem rzetelności i fachowości firmy są liczne certyfikaty i referencje. Występuje również jako generalny wykonawca.
Akord Serwis Sp. z o.o.
Firma oferuje usługi w zakresie: sprzątania, prac pomocniczych, obsługi magazynów, wspomagania logistyki dostaw. Pracodawcom oferuje także leasing personalny, który jest wygodną formą zatrudnienia dla firm, które poszukują nowych pracowników lub chcą zredukować koszty związane z obsługą własnych zasobów. 
MałaMi
Firma zajmuje się produkcją odzieży dla dziewczynek. Produkuje krótkie serie niebanalnej i wyróżniającej się odzieży dziecięcej.

NOMINOWANI w kategorii Firma Roku - FIRMA DUŻA:
Wózki widłowe - Toolmex Truck Sp. z o.o.
Firma istnieje na rynku od 1990 roku. Głównym profilem działalności jest sprzedaż i serwis wózków widłowych nowych i używanych oraz sprzedaż części zamiennych. Firma jest wyłącznym importerem wózków widłowych koreańskiego koncernu HYUNDAI na terenie Polski.

NOMINOWANI w kategorii PRODUKT ROKU:
TERMI DIE WAND
Firma od wielu lat zajmuje się pracami wykończeniowymi na różnego rodzaju budowach. Zebrane doświadczenie w branży budowlanej i wykończeniowej dały początek produkcji wyrobów stosowanych przy tego typu robotach jakimi są ścienne panele 3d, które wyznaczają trendy wnętrzarskie i dają architektom satysfakcję z projektowania wnętrz. W tegorocznym Konkursie firma otrzymała nominację w kategorii Produkt Roku za "Dekoracyjny panel 3D"
Noble Health
Jest to polska firma, która powstała w 2009 r. Od ponad 10 lat zajmuje się produkcją bezpiecznych i profesjonalnych suplementów diety oraz żywności funkcjonalnej dla kompleksowej pielęgnacji całego ciała.
Od 2010 r. firma współpracuje z siecią drogerii Rossmann, oraz wszystkimi największymi sieciami drogerii i aptek w Polsce w tym Super-Pharm Polska,Hebe, Carrefour, EMPIK i wiele innych. W tegorocznym Konkursie firma otrzymała nominację w kategorii Produkt Roku za "Hair Care Panda Vegan Gummies".
Piekarnia CZAS NA CHLEB.
Piekarnia powstała w 2018 r. Pomysł pieczenia własnych chlebów zrodził się z potrzeby jedzenia dobrego chleba-nie wyrobu chlebopodobnego. Początkowo był to wypiek chleba żytniego, jednak wyzwaniem okazały się chleby pszenne, bez drożdży. W ofercie Piekarni znajdują się chleby,bułki i ciasta. Wszystko przygotowywane w tradycyjny sposób, przy użyciu naturalnych środków i tradycyjnych przepisów. W tegorocznym Konkursie firma otrzymała nominację w kategorii Produkt Roku za "Chleb cięty, pszenno-żytni, bez drożdży".
Masterdev
Firma funkcjonuje na rynku od 2010 roku i od samego początku skupia się na tworzeniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych realizowanych na zamówienie Klienta. W tegorocznym Konkursie firma otrzymała nominację w kategorii Produkt Roku za "Masterdev "ERPONE" - innowacyjną platformę wspierającą projektowanie i rozwój dedykowanych systemów komputerowych dla firm produkcyjnych i handlowych".


NOMINOWANI w kategorii INWESTYCJA ROKU
Słony Dym.
Leśny Dwór , która w tegorocznym Konkursie otrzymała nominację w kategorii Inwestycja Roku za "Słony Dym- Jest to jedyna i wyjątkowa w swoim rodzaju karczma outdoorowa- jakiej nie ma jeszcze w Polsce. Karta menu jest wyjątkowo krótka a na nieustannie rozgrzanym ruszcie i rozpalonej wędzarni można znaleźć najlepsze selekcje polskiego mięsa od topowych dostawców steków.
Grupa Arkada Development
Osiedle Leśniczówka przy ul. Młynarskiej 8 w Radomiu, nominowane w kategorii Inwestycja Roku. W skład inwestycji Osiedle Leśniczówka etap II wchodzą dwa 7 piętrowe budynki, łącznie 138 mieszkań o powierzchni od 36 do 130 m. kw. oraz sześć lokali usługowych. Osiedle jest ogrodzone i monitorowane, pod budynkami znajduje się garaż podziemny na 140 miejsc parkingowych.
KOMBUD INVEST Sp. z o.o.
Firma otrzymała nominację w kategorii Inwestycja Roku za "Eko Park Radom". - Eko Park Radom to biurowiec klasy A o powierzchni 3300 m. kw. Łączy estetykę i funkcjonalność z technologicznym zaawansowaniem systemów przyjaznych dla środowiska.
Zakład Elektroniczny BORNICO
Firma działa na rynku elektronicznym od początku lat dziewięćdziesiątych. Główny profil działalności to montaż i projektowanie elektroniki, produkcja oraz projektowanie złożonych układów elektronicznych do nowoczesnych urządzeń. W Konkursie firma nominowana jest w kategorii Inwestycja Roku za "Halę produkcyjną na potrzeby działu montażu powierzchniowego wraz z wyposażeniem"

Ogłoszenie wyników  oraz wręczenie statuetek i wyróżnień nastąpi podczas uroczystej Gali Biznesu w dniu 7 czerwca 2019r. o godz. 19.00 w Sali Bankietowej Hotelu „KARO” w Mleczkowie k/Radomia.

Adam Dziedzic