21:06 / 21.06.2018

CMG Radom została ósmą formacją Europy!

© Katarzyna Sławińska - Mama Team

W sobotę, 9 czerwca w grodzie nad Prosną zostały rozegrane Mistrzostwa Europy Formacji Latynoamerykańskich  w ramach Światowej Federacji Tańca Sportowego – WDSF i polskiej Federacji Tańca Sportowego oraz Klubu Tańca Sportowego „CMG" .

W Kaliszu swoje taneczne umiejętności zaprezentowały formacje z ośmiu krajów: Anglii, Austrii, Białorusi, Holandii, Niemiec, Polski, Rosji i Węgier.
Wśród zespołów, które wystąpiły w hali ARENA mogliśmy podziwiać umiejętności m.in. aktualnych mistrzów świata – formację „Duet Perm” z Rosji oraz wicemistrzów świata – zespół Grün-Gold-Club Bremen z Niemiec.

 Polskę reprezentowały formacje „Efekt” Oświęcim i CMG Radom – współorganizator imprezy.

Mistrzem Europy została formacja Grün-Gold-Club Bremen. Wicemistrzostwo trafiło do rosyjskiej ekipy Dueta A Perm. Trzecie miejsce zajęła ekipa FG TTC Rot-Weiss-Silber Bochum e.V. - 1. TSZ Velbert..

Formacja CMG Radom prowadzona przez Cezarego Gruszkę i Marka Michalkiewicza. w klasyfikacji końcowej zajęła 8 miejsce, pokonując m.in. Mistrza Polski z 2017 r. czy półfinalistów Mistrzostw Świata z Austrii w 2017 r.Radomscy tancerze zebrali bardzo dobre noty sędziowskie za technikę tańca, muzykalność ruchów, synchronizację, choreografię  i prezentację. Awans do rundy półfinałowej w tak elitarnej imprezie jest ogromnym sukcesem dla młodych tancerzy, uczniów radomskich gimnazjów i szkół średnich.

Warto wspomnieć, że ostatnie Mistrzostwa Europy Formacji Tanecznych odbyły się w Durën w Niemczech w 2014 r. Dzięki olbrzymim staraniom Pana Cezarego Gruszki przy współpracy z Urzędem Miasta Kalisza udało się zorganizować tak prestiżową imprezę w Polsce. Formacja CMG Radom pomimo młodego wieku jest bardzo utytułowanym zespołem, który po raz pierwszy zaistniał w 2011 na Mistrzostwach Polski. Od tej pory, tancerze zostali czterokrotnymi Mistrzami Polski w kategorii do 15 lat, a także stanęli na najwyższym miejscu podium  w Mistrzostwach Polski FTS w kategorii powyżej 15 roku życia, dzięki czemu reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Formacji Tanecznych w Bremen w 2016 r., zostając 15 formacją Świata. Formacja CMG Radom zdobyła także całą pulę złotych medali podczas Międzynarodowych Turniejów Radom Open, a także na mistrzostwach organizowanych w Austrii i na Węgrzech.

Na osiągnięty sukces złożyło się wiele czynników: talent, ciężka praca, zarówno tancerzy jak  i trenerów, systematyczność, ponoszenie wielu wyrzeczeń, wytrwałość w dążeniu do założonych celów. Można powiedzieć, że wykorzystano elementy metody SAMART: cel został sprecyzowany, był mierzalny, jednocześnie był atrakcyjny i realistyczny i osiągnięty w zakładanym czasie. A tak naprawdę, to dzięki współpracy trenerów, tancerzy, ale i rodziców formacja CMG Radom została VIII formacją Europy! 

W imieniu rodziców formacji CMG Radom chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym trenerom: Cezaremu Gruszce i Markowi  Michalkiewiczowi, którzy przyczynili się do tego, że nasze dzieci przeżywają najpiękniejszą przygodę życia, a także, że ciągle motywują ich do pracy i stawiają nowe taneczne wyzwania, aby tancerze mogli godnie reprezentować
z Orłem biało-czerwonym nasze Miasto i Polskę na ważnych imprezach tanecznych.
Mama Team gratuluje serdecznie osiągniętego miejsca, jesteśmy dumne, że mamy tak utalentowaną młodzież, która przepięknie zaprezentowała się na parkiecie, a jako reprezentacja Rodziców mogliśmy się wszyscy poczuć się współorganizatorami tak ważnego święta tanecznego, chociaż pozostaje niedosyt, że nie mogliśmy zorganizować Mistrzostw Europy Formacji Tanecznych w naszym mieście.
Przed formacją CMG Radom już we wrześniu następne wyzwanie, jakimi są Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych  FTS. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! Katarzyna Sławińska – dumna mama tancerki Angeliki oraz zwariowana członkini Mama Team.

Katarzyna Sławińska, Adam Dziedzic