12:08 / 24.08.2018

BEZPŁATNY KURS PODSTAW PROGRAMOWANIA DLA NAJMŁODSZYCH RADOMIANEK - Zapisy do 19 września


To III edycja semestralnego kursu podstaw programowania dla najmłodszych radomianek - dziewczynek w wieku 8-12 lat. 

Kurs uczy kreatywnego myślenia, podejmowania samodzielnych decyzji, ale także pracy w grupie. 15 dzieci weźmie udział w projekcie. Start zajęć 6 października 2018 r. , a nabór trwa do 19 września 2018 r. 

Kurs to świetny sposób na pokazanie córce, że warto próbować różnych kierunków rozwoju. A jak wiemy programistów na rynku pracy brakuje. Co więcej, % udział kobiet w grupie programistów jest niewielki. Te proporcje warto zmieniać. 

Kurs jest zupełnie bezpłatny i jest wyrazem lokalnego patriotyzmu. 

Organizatorem jest Fundacja Girls Code Fun, Partnerem i Sponsorem firma Znany Lekarz, założyciel którego pochodzi właśnie z Radomia.  

Dzięki Fundacji i Znany Lekarz odbyły się w Radomiu już 2 edycje kursu.

 Trwa nabór na III edycję. 

Równolegle do niej, organizujemy zajęcia programowania dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej i wspieramy je dodatkowo wyposażając świetlicę w sprzęt komputerowy.  

Link pod którym można przeczytać więcej o kursie i jednocześnie zapisać dziecko: 


Warunkiem zgłoszenia jest uzupełnienie formularza zgłoszenia i napisanie pracy: Co mogę zrobić/zaprogramować dziś, aby ludziom w przyszłosci żyło się lepiej?  

Girls Code Fun to fundacja mająca na celu motywowanie i zachęcanie dziewczyn do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Nasze mentorki uczą programowania komputerowego i przekazują umiejętności umożliwiające sukces oraz lepsze zrozumienie współczesnego świata zdominowanego przez nowe technologie.
 
Anna Osowska - Koordynator Projektu Girls Code Fun Lab w Radomiu!