21:04 / 21.04.2018

BĄDŹ PIĘKNA I ZDROWA Z MEDYKIEM - POKAZ MODY ATRAKCJĄ WYDARZENIA.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Radomiu przy placu Stare Miasto 10 w dniu 20 kwietnia 2018 roku zorganizował wydarzenie pt.  "BĄDŹ PIĘKNA I ZDROWA Z MEDYKIEM".

"Medyk"
-  to szkoła pierwszego wyboru, wspaniali nauczyciele i wykładowcy. Absolwenci to dobrze przygotowani przyszli pracownicy sektorów medycznych. Dla młodzieży szkół licealnych zawodowych i wszystkich mieszkańców Radomia i okolic - to dobra szansa na rozwój, doskonalenie się, zdobycie nowych kwalifikacji.

Wydarzenie pt.  "BĄDŹ PIĘKNA I ZDROWA Z MEDYKIEM" miało na celu bliższe poznanie środowiska Medyka - jego wartości i znaczenie na Mazowszu.

Imprezę poprowadził Wojciech Szymański z Radia Eska.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Gości przywitała Agnieszka Stolarczyk - Dyrektor CKZiU w Radomiu.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Następnie prelegentka Lidia Krzyżyk Chrząstek - socjolog medyczny, promotor zdrowia, właścicielka firmy Aloes Forever Lidia Chrząstek omówiła temat pt. "Wyglądaj i czuj się lepiej, zarabiaj najwięcej" - czyli komunikacja z klientem - pacjentem.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

-„ Zdrowie to nie tylko całkowity brak choroby czy kalectwa, ale także stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu ( dobrego samopoczucia), zatem ważne jest, aby zadbać o swoje ciało, ale też o swoją psychikę i relacje z innymi. Dla jego zachowania warto dbać o to, co jemy, spożywać żywność jak najmniej przetworzoną, pić wodę. Jedzenie nie powinno zaśmiecać, lecz odżywiać i regenerować nasz organizm.
Zdrowy wygląd, zdrową skórę zawdzięczamy zbilansowanej diecie, bogatej w witaminy, minerały, aminokwasy. Skóra jest odbiciem tego, co dzieje się w naszym wnętrzu, jest barometrem trawienia. Jej koloryt obnaża niedobory związków odżywczych, których nie dostarczyliśmy wraz z pożywieniem" mówiła Lidia Krzyżyk Chrząstek dodając.
"Na pomoc w trosce o zdrowie, urodę przychodzą zioła, a wśród nich znany od starożytności miąższ pozyskiwany z liści ALOESU, który dla zachowania zdrowia i urody stosowała królowa Kleopatra. Miąższ aloesowy, stosowany od wewnątrz poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego i wchłanianie witamin, minerałów, wzmacnia układ odpornościowy, a stosowany na zewnątrz nawilża skórę, działa przeciwzapalnie, ściągająco, przyspiesza regenerację tkanek"
Odniosła się do sprawy związanej z komunikacją z klientem/pacjentem dla rozwoju firm. "Kluczem do rozwoju biznesu zwłaszcza w branży tzw. beauty, fit jest dbałość o utrzymanie pozytywnej komunikacji z klientem/pacjentem, nastawionej na akceptację odbiorcy działań, wsłuchaniu się w potrzeby klienta/pacjenta, przy zachowaniu atmosfery życzliwości, szacunku dla drugiej osoby.
Komunikacja z klientem/pacjentem ma wpływ na tworzenie wizerunku siebie,  marki swojej firmy w środowisku lokalnym. Budowanie zaufania, reputacji i silnej marki to odpowiedzialność za skutecznej własnej komunikacji z innymi.  Komunikacja marki na określonym rynku odbiorców, odbywa się nawet wtedy, kiedy właściciel firmy jest na urlopie i nie zabiera głosu".

Inteligencja komunikacyjna  jest kompetencją XXI wieku i kluczem do rozwoju własnego biznesu.

Temat związany z pozyskiwaniem funduszy z Powiatowego Urzędu Pracy na otworzenie działalności gospodarczej dla absolwentów przedstawił Józef Bakuła - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Pan Dyrektor między innymi powiedział "moja przedmówczyni mówiła o tym jak być pięknym, ja powiem jak być bogatym. I to wcale nie są żarty proszę Państwa. Jest wiele przykładów firm, które dzisiaj zatrudniają po kilkaset osób, a rozpoczynały właśnie od pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej wziętych z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu. Jest również jedno konsorcjum Polsko - Amerykańskie, więc wszystko jest w rękach młodzieży, która po te pieniądze może sięgać" dalej opowiedział o sytuacji w jakiej się znajdujemy, o statystykach między innymi: o bezrobotnych i zatrudnieniu. Jednorazowych środkach na podjęcie działalności gospodarcze, o pieniądzach unijnych oraz o programie Mazowsze, który jest skierowany do ludzi mieszkających na wsi.

Przed następną prelekcją zaśpiewała dwa utwory 22 letnia Joanna Barańska absolwenta Medyka.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Natomiast Panie Hanna Grzeszczyk i Agnieszka Majstrak - nauczyciele na kierunku asystentka stomatologiczna, higiena stomatologiczna omówiły temat pt. "Piękny i zdrowy uśmiech" 

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Opowiadały między innymi o czynnikach, które przyczyniają się do nadwrażliwości zębów i w jaki sposób zapobiegać nadwrażliwości zębiny.

Odbył się również pokaz  Makijażu pt. "Trendy w makijażu", który zaprezentowała Anna Kowalczewska -przedstawicielka firmy Inglot.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Główną atrakcją był pokaz mody radomskiej projektantki światowego formatu Diany Walkiewicz - zdobywczyni wielu nagród w tym zdobyciu pierwszego miejsca na International Fashion Week Dubaj.

© Adam Dziedzic - Obiektywnie.info.pl

Po pokazie uczestnicy wydarzenia udali się do poszczególnych pracowni między innymi: na masaż dłoni i ciała, badanie poziomu cukru, badanie ciśnienia, spirometri, EKG, samobadania piersi, zabiegi kosmetyczne oraz na zabiegi pielęgnacji dłoni. W jednym z pomieszczeń uczennice XI LO i słuchaczki CKZiU w Radomiu w trakcie wydarzenia „ Bądż piękna i zdrowa z Medykiem”  wykonywały  przy dźwiękach muzyki  relaksacyjnej, zapachu lawendy  i cynamonu, wszystkim chętnym aloesowe zabiegi pielęgnacyjne na dłonie.

Na zakończenie wydarzenia był poczęstunek oraz odbywały się rozmowy w kuluarach.

Tymczasem zerknijcie na Galerię "Slajdy Flex" zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia.

 Adam Dziedzic