08:04 / 09.04.2021

AUTODESTRUKCJA Aneta Kamila Sieradz. Rozmowy o poezji.

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 
©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV             "AUTODESTRUKCJA" Aneta Kamila Sieradz 2021_04_09                       Odtwarzacz wideo od: YouTube (Zasady zachowania poufności informacjiWarunki) 


Autodestrukcja to zbiór tekstów powstałych w próbie opanowania chaosu, napisanych z tęsknoty, z bólu po utraceniu tego, co nie rzadko w ogóle nie należało do mnie, z niepewności,
z rozczarowania, z przerażenia, z natłoku wspomnień nie tylko z życia realnego, ale tego alternatywnego,
istniejącego tylko w mojej głowie, to zbiór myśli, które zbyt często nie pozwalają mi zasnąć, ale i kolekcja osób, które poruszyły mnie na tyle, że daje im żyć wiecznie na tych stronach.
Czasem wydaje mi się, że czuję za dużo, za mocno, za długo, zbyt intensywnie, zbyt gwałtownie, niewymiernie, nieadekwatnie. Czuję tak bardzo, że ciężko mi się oddycha. Choć tego czucia nie potrafię się pozbyć to udaje mi się z niego stworzyć to, co właśnie trafiło w Twoje ręce. Rozkładam siebie na części pierwsze, choć zazwyczaj to bolesny proces, to właśnie moja autodestrukcja.
Aneta Kamila Sieradz
©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV        ANETA KAMILA SIERADZ
Aneta Kamila Sieradz -Urodzona w 1991 roku. Ukończyła kulturoznawstwo w specjalizacji medialnej oraz filmowej na UKSWw Warszawie. Współautorka dziewięciu antologii. Miłośniczka sztuki w mniej lub bardziej oczywistej formie. Na co dzień nie używa słów „na pewno”, chyba, że ironicznie. Czyta poezję w autobusie. Czasem jeszcze płacze po Baczyńskim. Jej przyjaciele opisują ją w trzech słowach: wrażliwość, odwaga, empatia.