04:09 / 16.09.2018

APEL MŁODYCH 2018 odbył się na pl. Corazziego w Radomiu.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W sobotę, 15 września na pl. Corazziego w Radomiu  odbył się ósmy koncert ewangelizacyjny. Ponad 4 tysiące osób wzięło udział w Apelu Młodych.

Organizatorem Apelu Młodych i koncertu "Nieziemskie Granie" było Duszpasterstwo Młodzieży i Fundacja "Młodzi Radom".

Apel Młodych prowadzili Olga Nawara i Kamil Milczarek:

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic                        Olga Nawara i Kamil Milczarek

 W koncercie „Nieziemskie Granie” wystąpił zespół młodzi z Winkiem, prowadzony przez księdza Bartłomieja Winka. Zaśpiewali wokaliści Olga Nawara i Kamil Milczarek. Wystąpił też Młodzieżowy Zespół Ludowy "Guzowianki".

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic                Młodzieżowy Zespół Ludowy "Guzowianki".


© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Na scenie wystąpiła formacja Wyrwani z Niewoli. To Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski, dwaj nawróceni raperzy z Białegostoku, którzy sami o sobie mówią, że „łyse banie głoszą Zmartwychwstanie”.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic                            Wyrwani z Niewoli.

oraz Ireneusz Krosny, który zaczął występować na scenie już w wieku 14 lat. Od 1992 roku działa we własnym „Teatrze Jednego Mima”. Kilka lat później zdobył Grand Prix trzech najważniejszych festiwali kabaretowych w Polsce. Od tamtej pory występował na scenach Europy, Rosji, Kanady, USA, Chin, Korei Południowej i Islandii. Brał udział w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, a także telewizji zagranicznych.

Biskup radomski Henryk Tomasik wyraził wdzięczność, że tyle dobra jest w ludzkich w sercach. - Bóg obdarowuje młodych pragnieniem wiary, doświadczenia wspólnoty i budowania Kościoła. Dokonuje się to poprzez Apel Młodych - powiedział ordynariusz radomski

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Tegoroczne spotkanie było jednocześnie przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które w 2019 roku odbędą się w Panamie.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W strefie ciszy w Parku Kościuszki był czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem

Na koniec odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wspólne wyznanie wiary.

W Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Paweł Domagała, aktor i piosenkarz, poprowadził spotkanie z Joanną Czaplą, autorką książki pt. "ACZkolwiek - kocham życie". Joanna choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Porusza się na wózku inwalidzkim, oddycha za pomocą respiratora. Napisana przez nią książka to bardzo szczera i osobista autobiografia, mówiąca o tym, kim jest, co myśli, czuje i jak przeżywa swój świat.

Adam Dziedzic