14:10 / 04.10.2022

Wspaniały KONCERT ZESPOŁU ANKA w 4 Urodziny Kina ŚWIT w Zwoleniu (po rozbudowie i termomodernizacji 2018).

©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

W dniu 2 października 2022 roku na godzinę 18:00, Dom Kultury w Zwoleniu zaprosił mieszkańców Zwolenia i okolic na Koncert Zespołu ANKA.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Wydarzenie odbyło się z okazji czwartych urodzin Kina "Świt" w Zwoleniu (po rozbudowie i termomodernizacji 2018).
Podczas Koncertu Zespołu ANKA  słyszeliśmy specjalnie wybrane utwory: "Sweet Dreams", "Romantycy", "Nad płonącą rzeką", "Z każdą chwilą", "Zaplątani", "Zwrotnik raka", "Czarna myśl", "Panie panowie", "Jesteś szept", "W chmurach", "Nie przekreślaj mnie", "Wilki URKE", "Tego dziś chcę", "Posłuchaj mnie", "Zapomnieć", "Składam Broń", "Od nowa". 

Występ zespołu Anka  spotykał się z wielokrotnym aplauzem, a gitarzysta Piotr Aleksandrowicz Zwoleniak szczególnie.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Na zakończenie spektaklu w ramach podziękowania za znakomity występ, kwiaty wręczyli artystce: Jakub Długołęcki z  Panią Natalią Anną Wieczerzyńską Dyrektor Domu Kultury
Koncert Zespołu Anka - czyli Ania Świątczak, Piotrek Aleksandrowicz, Robert Kurpisz i Michał Żęńca. Wydarzenie zorganizowane w prezencie dla odbiorców propozycji filmowych kina premierowego. 

ZESPÓŁ  ANKA -  
Grupa opublikowała już 4 single, zapowiadające pierwszy album zespołu, planowany na jesień 2022. Pierwszy utwór, „Zwrotnik raka”, ukazał się latem 2021.
"Nad płonącą rzeką" – drugi singiel grupy, to piosenka o bolesnym braku drugiej osoby i potrzebie bliskości, do której powstał bardzo klimatyczny teledysk w nocnej scenerii Warszawy.
Trzeci utwór pt. „Z każdą chwilą złą” zdobył drugą nagrodę w Konkursie Premier na Festiwalu Opole 2022. Od tej pory cieszy się coraz większą popularnością, osiągnął już ponad 700 tys. wyświetleń na YT
Ostatni, czwarty singiel z gościnnym udziałem Marty Wiśniewskiej, czyli „Mandaryny” odbił się szerokim echem w mediach i wywołał spore zaskoczenie wśród publiczności.

Ania Świątczak – doświadczona wokalistka, którą fani muzyki kojarzą przede wszystkim z wieloletnią współpracą z zespołem Ich Troje. Niemniej Ania to także „Szansa na sukces” z piosenką „Pamiętasz była jesień”, Opolskie Debiuty w 1996 roku, chórek na kilkunastu płytach polskich artystów, dubbingi oraz solowe przedsięwzięcia muzyczne. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Robert Kurpisz – manager i muzyk, obecny na polskim rynku od ponad dwóch dekad, w ostatnim czasie również aktywny jako producent muzyczny.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

Piotr Aleksandrowicz – najlepsza gitara w Polsce - ZWOLENIAK z lat młodości, człowiek świata i artysta z wyboru. Muzyk o ogromnym dorobku artystycznym, współpracujący od lat z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, zarówno tej popularnej, jak i alternatywnej czy jazzowej. Na koncie ma liczne nagrania i koncerty z Gabą Kulką, Lorą Szafran, Miką Urbaniak, Zakopower czy Sławomirem.


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 


Michał Żeńca perkusista zespołu. 


©Adam Dziedzic / ObiektywnieTV 

KINO "ŚWIT" w pigułce. (rozbudowa i termomodernizacja 2018)
Zabytkowy budynek kina „Świt” przy ul. Lubelskiej w Zwoleniu został rozbudowany, wyremontowany i nowocześnie wyposażony.
Obiekt wybudowany w 1925 roku zyskał nowy dach i elewację, a wnętrza zmodernizowano i przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Powierzchnia zrewitalizowanego budynku zwiększyła się o 20 procent. Na parterze budynku mieszczą się: sala widowiskowa i sala prób, pokój biurowy, sanitariaty oraz pomieszczenia techniczne i gospodarcze, a na piętrze kabina projekcyjna i pomieszczenia techniczne.
W ramach projektu wykonana została m.in.: rozbiórka przybudówki, wymiana więźby dachowej oraz pokrycia dachu, wzmocnienie ściany frontowej, remont wszystkich instalacji, termomodernizacja budynku z wymianą okien i drzwi, nowa elewacja oraz przystosowanie obiektu do wymagań osób niepełnosprawnych.
Sala kinowo-widowiskowa została wyposażona w najwyższej jakości sprzęt kinotechniczny, nowoczesne systemy oświetleniowe oraz elektroakustyczne.
Dzięki Funduszom Europejskim kino „Świt” w Zwoleniu zyskało nowy blask i atrakcyjną przestrzeń umożliwiającą rozszerzenie oferty kulturalnej i zachęcającą do integracji społecznej wśród mieszkańców. W pięknej sali widowiskowej mają miejsce nie tylko projekcje filmów, ale także liczne wydarzenia kulturalne, koncerty i pokazy.
W obiekcie swoją siedzibę ma Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia, odbywają się także zajęcia warsztatowe zespołów tanecznych.