12:01 / 15.01.2019

27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu.

© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

W Radomiu 13 stycznia 2019 roku na ulicach miasta kwestowało 350 wolontariuszy, a na placu Corazziego przez całe niedzielne popołudnie trwał koncert, podczas którego wystąpiły radomskie zespoły, a gwiazdą wieczoru była Reni Jusis.

© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Podczas tegorocznego 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się licytacje między innymi krawat, w którym Radosław Witkowski był zaprzysiężony na prezydenta Radomia został wylicytowany za 700 zł. 

© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Na deptaku odbywało się wiele atrakcji towarzyszących: prowadzona była zbiórka krwi. Można było oglądać zabytkowe samochody  Radomskich Klasyków i Grupy Militarnej Pilica. Na placu byli też Sprężyści i rekonstruktorzy. Odbył się także bieg „Policz się z cukrzycą” zorganizowany przez stowarzyszenie „Biegiem Radom!”

© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Bartosz Bednarczyk szef sztabu radomskiego poinformował, że Radomski sztab WOŚP zorganizowały harcerze. Partnerami byli Urząd Miejski, restauracja Winowajcy, Bonito Sushi, Wodociągi Miejskie, Radkom i ZUK, radomska Szkoła Rocka, Biuro Ochrony danych Osobowych Bartłomiej Kida i agencja ochrony Goliat. 
Radomski finał WOŚP zakończył fireshow.

© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Radomski sztab 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformował o godzinie 22 w dniu 13.stycznia - zebrano 276 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Kolejny rekord ustanowiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Radomiu. Podliczona kwota to już ponad 383 tysiące złotych, czyli o prawie 50 tysięcy więcej niż rok temu.

Ostateczne wyniki będziemy podawać na bieżąco.

Adam Dziedzic