12:01 / 14.01.2019

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej w powiecie zwoleńskim odbył się w kinie ŚWIT.

© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Będą to głównie placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

W niedzielę, 13 stycznia 2019 roku w powiecie zwoleńskim odbył się koncert 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kinie ŚWIT.
Mimo chłodu i deszczowego dnia od samego rana pieniążki zbierało 110 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami WOŚP. 
Od godziny 15 w kinie Świt zaczął się koncert finałowy z wieloma atrakcjami.


© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otworzył Szef zwoleńskiego sztabu WOŚP Jakub Król, Waldemar Urbański – Wicestarosta Powiatu Zwoleńskiego oraz Arkadiusz Sulima Burmistrz Zwolenia. Jakub Król poinformował, że tegoroczny Koncert Finałowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się po raz dwudziesty, w sztabie uczestniczy: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Dom Kultury. Podziękował za darki i zachęcał do licytacji przybyłych do kina ŚWIT mieszkańców. 

Na scenie występował Młodzieżowy Zespół Wokalny z Domu Kultury w Zwoleniu, uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej, zespoły taneczne Flow i Janet Kids, a także zespół Piątkowy Stok.
W przerwie między występami trwały licytacje gadżetów oraz przedmiotów przekazanych przez wielu darczyńców.


© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Można było licytować najróżniejsze przedmioty i gadżety w tym także te z autografem Jurka Owsiaka jak kubki, zegary na ścianę jak również jeden dzień pełnienia funkcji burmistrza Zwolenia, po koszulki z podpisami sportowców, koszulki zespołów disco polo, oraz tort, jak również pióro przekazane do licytacji przez Adama Struzika marszałka województwa mazowieckiego, bilety wstępu do „Magicznych Ogrodów” i ich gadżety, kuferek wspomnień, ręcznie wykonany aniołek i torebka koszyk, paczka przygotowana przez browar Maryensztadt, tablice rejestracyjne, kalendarze, vouchery na zabiegi i do siłowni, karty podarunkowe Medica, buty wędkarskie, zestaw do pieczenia ciasta, czy kupon na organizację urodzin, a także wypieki, torty i wiele innych. 
Wszystkie fanty zostały zlicytowane za łączną kwotę 8 tys. 287 złotych! 


© Obiektywnie.info.pl-Adam Dziedzic

Zwoleński sztab poinformował o zebraniu kwoty, która wynosi już 79 tysięcy 468 złotych. To nowy rekord pobity o 8 tysięcy złotych.

Adam Dziedzic