22:07 / 09.07.2018

23 PRZEGLĄD DOROBKU KULTURALNEGO KLUBÓW SENIORA ZIEMI RADOMSKIEJ w Sycynie.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W dniu 08 lipca 2018 w Sycynie odbył się XXIII Przegląd Dorobku Kulturalnego Klubów Seniora Ziemi Radomskiej.  

Organizatorzy
: Starostwo Powiatowe w Zwoleniu, Burmistrz Zwolenia, KGW w Sycynie, Stowarzyszenie Oświatowe „SYCYNA”.
 
© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Wydarzenie poprzedziły warsztaty wokalne, które poprowadzili:  Dariusz Stokowiec (kompozytor) i Maja Helbert.


© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic     Sylwia Zelek

XXIII Przegląd Dorobku Kulturalnego rozpoczął się recitalem Sylwii Zelek – laureatki Festiwalu Międzynarodowego im. Anny German, która podbiła swoim głosem serca publiczności.  Scena była oddalona, więc artystka spontanicznie podeszła do widowni i zaczęła śpiewać. Jej wrażliwość, autentyczność i bliskość podobała się publiczności. Był to wspaniały koncert. Widownia wielokrotnie oklaskiwała piosenkarkę i doprowadziła, że musiała bisować.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Otwarcia Przeglądu Klubów Seniotra dokonała Bogusława Jaworska - Burmistrz Zwolenia, która poinformowała, że wcześniej odbywał się on w Zwoleniu, natomiast w Sycynie od 7 lat. Głos zabrał również współorganizator Arkadiusz Sulima - Wicestarosta Powiatu Zwoleńskiego.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

W przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów ( KLUBÓW SENIORA):  KGW „SYCYNA”, Klub Seniora „Pogodna Jesień” ze Zwolenia, Zespół Folklorystyczny „Gotardowie" ze Zwolenia, Stowarzyszenie Seniorów „Barwy Życia” z Pionek, Klub „Złota Jesień" z Kozienic, Klub Seniora „Wrzos" z Garbatki, Klub Seniora „Relaks” z Kozienic, Klub Seniora „S0BÓTKA” z Czarnolasu, Zespół „Kontras” z Pionek, Klub Seniora „Złoty Wiek” z Warki,  Klub Seniora „SENIOR” z Radomia, Stowarzyszenie „Melodia” z Magnuszewa, Zespół „KOMPANY" ze Zwolenia.


© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic     Zespół "KOMPANY" ze Zwolenia

Na zakończenie wystąpi zespół dziecięcy „SYCYNIACZKI” działający przy Bibliotece w Sycynie.

© Obiektywnie.info.pl / Adam Dziedzic

Sylwia Zelek - I miejsce XXII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku 2013, Grand Prix w XXII ARCHIDIECEZJALNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI RELIGIJNEJ NA PODHALU „SACROSONG” 2011 I miejsce w XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Maryjnej AD „GLORIAM DEIPARAE “ Bochnia 2012 Grand Prix w XIV Festiwalu „Scena dla Ciebie” Kielce 30.03.2012 I miejsce „Złota Nutka” w XXI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Majowa nutka” Częstochowa 6-7. 05.2012 Wyróżnienie w XL Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” Olsztyn 2013. Sylwia Zelek została dwukrotną stypendystką Ministra Kultury i Oświaty za wybitne osiągnięcia muzyczne. Koncert dla Polonii w Chicago. 2012 r. Uczestniczka programu telewizyjnego „Bitwa na głosy ”TVP 2. II miejsce na III Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German, Warszawa 2016 Udział w Oratorium ku czci Matki Boskiej Bolesnej, Limanowskiej Pani pt. „Droga do Ciebie”

Adam Dziedzic